Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Modlitwa za zmarłych księży

Przedstawiciele kapłanów naszej diecezji modlili się w sobotę (25.11) za swoich zmarłych współbraci. Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek.
Modlitwa za zmarłych księży

We wstępie do Mszy św. dziękował wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę za zmarłych księży


Ksiądz biskup odczytał listę wszystkich zmarłych kapłanów od początku powstania diecezji. Od 25 marca 1992 roku zmarło już 136 księży. 


Homilię podczas Mszy św. wygłosił ks. Krzysztof Soliło, dziekan dekanatu Łaszczów i proboszcz w Dołhobyczowie. Przypominał w homilii o sposobach pomocy duszom czyśćcowym i podkreślał jak bardzo jest im ona potrzebna. 


W Mszy św. za zmarłych kapłanów uczestniczył także biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński, kanclerz Kurii Diecezjalnej oraz inni przedstawiciele kurii i instytucji diecezjalnych, księża dziekani, przedstawiciele innych kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego. 

My również pamiętajmy w modlitwie o zmarłych kapłanach naszej diecezji.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. Budzyńskiego