Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Zaproszenie na wystawę prac wykładowców Instytut Sztuk Projektowych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu

Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Instytut Sztuk Projektowych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy prac wykładowców Instytutu Sztuk Projektowych, który odbędzie się w niedzielę, 4 lutego 2024 r., o godz. 17.00 w gmachu głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie.
Zaproszenie na wystawę prac wykładowców Instytut Sztuk Projektowych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu

Uczestnikami wystawy będą: Juliusz Bachta, Tadeusz Błoński, Marta Bochenek-Bartnicka, Damian Borowiak, Stefan Bundyra, Elżbieta Cieszyńska, Łukasz Dudzik, Wiesław Grzegorczyk, Anna Kałamarz-Kucz, Wojciech Kapela, Piotr Kisiel, Tadeusz Nuckowski, Henryk Ożóg, Andrzej Rułka, Łukasz Sarnat, Marta Trojanowska.

Instytut Sztuk Projektowych jest częścią Wydziału Nauk Technicznych i Sztuk Projektowych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, a w jego skład wchodzą dwa kierunki – Architektura Wnętrz i Projektowanie Graficzne.

Architektura Wnętrz powstała w 2007 r. i była pierwszym kierunkiem artystycznym na przemyskiej Uczelni. Studenci kończą tu swoją edukację po siedmiu semestrach z tytułem licencjata. Specjalnościami dyplomowymi są: projektowanie architektury wnętrz, projektowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrz oraz projektowanie wystaw. W roku 2013 powstał drugi kierunek artystyczny, czyli Projektowanie Graficzne. Tam studenci kończą naukę po sześciu semestrach, jako licencjaci. Dyplomy realizowane są w zakresie edytorstwa i grafiki książki lub grafiki 3D, jest też możliwość realizacji aneksu dyplomowego z zakresu filmu animowanego, a absolwenci mogą kontynuować swoją edukację na II stopniu Projektowania Graficznego i po czterech semestrach uzyskać tytuł magistra.

W Instytucie Sztuk Projektowych studenci zdobywają wiedzę z zakresu obsługi programów graficznych (edycji grafiki wektorowej i rastrowej, animacji poklatkowej i animacji 3D, projektowania 2D i 3D, projektowania stron internetowych, realizacji fotografii i filmu oraz projektowania gier).

Obok kierunków artystycznych i projektowych, oferta edukacyjna obejmuje również wiedzę z zakresu historii sztuki i aktualnych trendów w projektowaniu. Instytut dysponuje świetnie wyposażonym zapleczem dydaktycznym, są to nowoczesne pracownie oraz przestrzeń wystawiennicza i relaksacyjna dla studentów zlokalizowane na dwóch poziomach Kolegium Technicznego. Znajdują się tu pracownie malarstwa i rysunku, grafiki warsztatowej, grafiki projektowej i architektury wnętrz oraz fotografii i animacji, a także pracownie komputerowe.

Instytut współpracuje z instytucjami kultury, Urzędem Miejskim, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a także stowarzyszeniami, agencjami reklamowymi, drukarniami, parafiami i wieloma innymi podmiotami.

Instytut podejmuje wiele inicjatyw popularyzujących kierunki artystyczne przemyskiego PANS-u, między innymi są to prezentacje i wystawy dokonań artystycznych zarówno studentów, jak i wykładowców. Prezentowana wcześniej w Galerii Sztuki Współczesnej, a teraz w Muzeum Kresów w Lubaczowie wystawa wykładowców jest już kolejnym takim wydarzeniem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maria Lucyna Darda Treść komentarza: Dziękuję niezwykle sympatycznej Pani redaktor Annie Niderla-Kadach za profesjonalnie stawiane pytania i wyrozumiałość dla wyróżnionych osób, którym trema odbierała głos. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zasłużeni dla Lubyczy Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach