Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 20:17
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

W Zamościu „Dzień Szachisty” uczczono turniejem

W piątek (14.06) obchodziliśmy „Dzień Szachisty”. Z tej właśnie okazji w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20 odbył się wewnętrzny turniej szachowy.
W Zamościu „Dzień Szachisty” uczczono turniejem

Źródło: Fot. Zamojski Klub Szchowy

„Dzień Szachisty” w Kalendarzu Świąt Osobliwych ustanowiony został z inicjatywy Andrzeja Czochry, prezesa Zamojskiego Klubu Szachowego, który jest nauczycielem gry w szachy.

Gra w szachy wymaga wiedzy, koncentracji oraz umiejętności przewidywania. Dobry gracz przewiduje kilka lub kilkanaście posunięć do przodu. Tylko w taki sposób można przewidzieć strategię przeciwnika i wykonać ruchy dość wcześnie, by osiągnąć przewagę. Na czym polega nauka gry w szachy i w jaki sposób po szachownicy poruszają się poszczególne figury i pionek?

Z okazji „Dnia szachisty” w piątek (14.06) w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20 odbył się błyskawiczny turniej szachowy.

Zawodnicy z podziałem na kategorie wiekowe, mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami. Najlepszym szachistom wręczone zostały okazałe nagrody.

W rozgrywkach zagrał zawodnik, który pozaszkolny czas wolny lubi spędzać na bezpłatnych zajęciach szachowych, które odbywają się zamojskim MDK.

W wydarzeniu kończącym rok szkolny, zdecydował się wziąć udział także inny zawodnik, który na zajęcia szachowe uczęszcza raz w tygodniu. 

Czego z okazji „Dnia szachisty” wszystkim sympatykom tej strategicznej gry życzy Andrzej Czochra? 

Andrzej Czochra zaznaczył, że turniej z okazji „Dnia szachisty” zakończył rok szkolny 2023/2024.

Szachy rozwijają myślenie, dlatego do gry zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona zamojskich szachistów. Bezpłatne zajęcia szachowe będą prowadzone w okresie wakacyjnym w MDK. 

Szczegółowych informacji o bezpłatnych zajęciach z nauki gry w szachy, które odbywają się w zamojskim MDK udziela Andrzej Czochra pod numerem telefonu: 606  966  403.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu