Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 21:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Najlepsze zapaśniczki w Zamościu

Na hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dn. 17-18.03 (piętek, sobota) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek oraz Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach kobiet. W sobotę zawody rozpoczęły się uroczystym otwarciem, a następnie odbyły się walki eliminacyjne i finałowe. Na zakończenie zawodów odbyły się dekoracje najlepszych zawodniczek.
Najlepsze zapaśniczki w Zamościu

Zawody zapaśnicze polegają na zmaganiu się na macie dwóch zawodników jednakowej kategorii wagowej. Zapasy to sport walki, polegający na stosowaniu chwytów, o czym informuje Włodzimierz Olejnik, trener kadry kadetek.

POSŁUCHAJ

Na matach zaprezentowały się najlepsze kadetki i juniorki z całej Polski. Więcej o zawodach  powiedział Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość.

POSŁUCHAJ

Włodzimierz Olejnik dodał, że zapasy to ciekawy sport ponieważ poprzez technikę zawodniczki uczą się elementów samoobrony.  
POSŁUCHAJ

O jakich korzyściach możemy powiedzieć wynikających z trenowania tej dyscypliny sportu?
POSŁUCHAJ

Konrad Firek zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych do trenowania w sekcji zapaśniczej
Ks Agros Zamość.
POSŁUCHAJ

Zapasy to sztuka walki, która rozwija przede wszystkim sprawność fizyczną.
POSŁUCHAJ

Natalia Stanek, juniorka z KS Agros Zamość, która podczas Mistrzostw zdobyła brąz w kat. wagowej 44 kg przyznała, że zapasy wykształciły determinację w w dążeniu do celu.
POSŁUCHAJ

Natalia Stanek,zdradziła jakimi zasadami powinien kierować się zawodnik dążący do sukcesu.
POSŁUCHAJ

Konrad Firek dodał, że trenowaniem zapaśniczek w KS Agros Zamość zajmuje się Karolina Berdak, która także jest zawodniczką.
POSŁUCHAJ

Karolina Berdak, zawodniczka i trenerka sekcji zapaśniczej zaprasza wszystkie dziewczęta do trenowania tej dyscypliny sportu.

POSŁUCHAJ

Treningi odbywają się na matach w hali zamojskiego OSiR. A jakie wymogi należy spełnić żeby zostać zawodnikiem KS Agros Zamość?
POSŁUCHAJ

Zapasy to sport, który rozwija przede wszystkim: siłę, szybkość oraz spryt.

Więcej o tym sportowym wydarzeniu usłyszymy w środowej (22.03) Rozmowie dnia na antenie radia o godz. 11.15 i 15.40.
 

Wyniki:
Mistrzostwa Polski Kobiet, Junior [kliknij tutaj]

I Puchar Polski, Kadet [kliknij tutaj]

W klasyfikacji wojewódzkiej zarówno juniorek i kadetek najlepiej zaprezentowały się województwa: lubelskie, śląskie i zachodniopomorskie.

Filmy:

Kliknij aby odtworzyć

Kliknij aby odtworzyć

Kliknij aby odtworzyć

Kliknij aby odtworzyć

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A