Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

KS Agros Zamość doceniony

W Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie odbyło się (29.03) podsumowanie wyników współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego za 2016 rok. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta Zamość i Klubu Sportowego „Agros”. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka przyznał nagrody najlepszym, najwyżej sklasyfikowanym klubom sportowym .W Zamościu nagrodę za 10 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów otrzymał Klub Sportowy „Agros”.
KS Agros Zamość doceniony

Miasto Zamość  zajęło 18 miejsce w klasyfikacji generalnej gmin oraz 20 miejsce w klasyfikacji generalnej powiatów. W klasyfikacji powiatów do 80 tysięcy mieszkańców  KS Agros Zamość Zamość został sklasyfikowany na I miejscu, o czym informuje Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość.

POSŁUCHAJ

Konrad Firek dodał, że w klasyfikacji generalnej klubów KS „Agros” Zamość został sklasyfikowany na 10 miejscu, co jest powodem do dumy, a sukces został nagrodzony kwotą finansową w wysokości 35 000 zł.
POSŁUCHAJ

System Sportu Młodzieżowego (SSM) to umowny zbiór zasad i regulaminów organizacji szkolenia i współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo, opracowany na zlecenie Ministra Sportu i Turystyki oraz koordynowany przez ten resort, dofinansowywany ze środków publicznych przeznaczanych corocznie na rozwój sportu dzieci i młodzieży. Celem SSM jest zapewnienie młodzieży uzdolnionej sportowo optymalnych warunków do szkolenia i możliwości podnoszenia poziomu sportowego, a także wytypowanie zawodników o wysokim potencjale sportowym oraz przygotowanie ich do reprezentowania kraju w zawodach międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych.
System współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, obejmuje:
- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików,
- Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych,
- Mistrzostwa Polski Juniorów,
- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.
Ogólnie we Współzawodnictwie sklasyfikowano 3474 kluby. Z miasta Zamościa we współzawodnictwie uczestniczyły następujące kluby : KS „Agros”, UKS CSW „Lider”, UKS „Sorga”, UKS „Kiko”, UKJ „Legion”, MKS „Padwa”, ASB  „ Hetman”, UKS „Mechanik”, KB „Metro”, UKS „Orka”, DKS „Gaudium”, Zamojski Klub Karate Kyokushin, AUKS PWSZ „Trefl”, UKS „Ósemka”, UKS „Trójka”
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze