Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Dołącz do akcji "Paczka dla bliźniego"

Celem inicjatywy jest wsparcie osób najbardziej potrzebujących, poprzez zbiórkę produktów spożywczych, kosmetycznych oraz artykułów szkolnych i zabawek.
Dołącz do akcji "Paczka dla bliźniego"

Od 5 marca do 19 kwietnia w Zamościu trwa coroczna akcja charytatywna „Paczka dla bliźniego”, organizowana przez spichlerz św. Brata Alberta w Zamościu, działający przy parafii pw. św Brata Alberta w Zamościu. Celem inicjatywy jest wsparcie osób najbardziej potrzebujących, poprzez zbiórkę produktów spożywczych, kosmetycznych oraz artykułów szkolnych i zabawek.

Chcemy pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia, zaznacza ks. Paweł Cisek, wikariusz parafii oraz koordynator spichlerza.

Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze z długim terminem przydatności takie jak kasze, mąka, ryż, makarony, kawa, herbata, słodycze, olej czy konserwy. Wśród potrzebujących są również rodziny z dziećmi, więc przynosić można także zabawki, dodaje Anna Janczyk, koordynator spichlerza.

Dużą rolę w powodzeniu inicjatyw takich jak „Paczka dla bliźniego” odgrywają wolontariusze. To dzięki ich zaangażowaniu dary są zbierane, segregowane i pakowane w paczki, a później trafiają do najbardziej potrzebujących.

Warto dodać, że ci, którzy nie mają możliwości przekazania darów osobiście, mogą wesprzeć akcję finansowo. Więcej informacji można znaleźć na funpage’u spichlerza św. Brata Alberta w Zamościu oraz na naszej stronie internetowej, gdzie znajdą Państwo plakat promujący akcję.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: Agnieszka MarasTreść komentarza: Robercie jestem pełna podziwu dla ciebie. Życzę weny w dalszym pisaniu i wiele dobroci.Data dodania komentarza: 12.05.2025, 19:25Źródło komentarza: Robert KulikAutor komentarza: T. Kolasa - Klub Seniora w Lubyczy KrólewskiejTreść komentarza: Dziękujemy Redakcji Katolickiego Radia Zamość za możliwość zaproszenia naszych parafian oraz gości na antenie Radia na nasz Przegląd. To już kolejny raz skorzystaliśmy z takiej uprzejmości. Szęść BożeData dodania komentarza: 8.05.2025, 12:33Źródło komentarza: IV Gminno - Parafialny Przegląd Pieśni Maryjnej w Lubyczy KrólewskiejAutor komentarza: KS. Grzegorz GarbaczTreść komentarza: Bardzo dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za zaproszenie i miłe spotkanie przy mikrofonie 😇 zapraszam jeszcze raz bardzo serdecznie w odwiedziny do Wirkowic 😇 już w najbliższą niedzielę 11 maja wielkie obchody 1000-lecia Korony Polskiej 👑 rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 🙏Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:57Źródło komentarza: Uroczystości 1000 - lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światła