Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zapisy na Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość

Bieganie to najprostsza i najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Z roku na rok liczba biegaczy jak również imprez biegowych w Polsce i na świecie wciąż przybywa. W roku ubiegłym w Biegu wokół Twierdzy Zamość wzięła rekordowa ilość osób.W biegach dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział ponad 400 uczniów. Natomiast w biegu głównym oraz marszu z kijkami nordic walking na linii startu stanęło 173 osoby. Ludzie są coraz bardziej świadomi potrzeby dbania o własne zdrowie, a zalet biegania jest wiele - począwszy od dobrego samopoczucia, skończywszy na prawidłowej pracy układu krążenia, mięśni czy poprawie wyglądu. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu zapisz się na Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość.
Zapisy na Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość

Już po raz IV we wtorek (2.05)  ulicami i zielonymi terenami wokół Zamościa poprowadzi trasa Ogólnopolskiego Biegu Wokół Twierdzy Zamość. W biegu może wystartować każdy: dzieci, młodzież, dorośli, nauczyciele oraz reprezentanci służb mundurowych. Impreza będzie miała charakter patriotyczny ponieważ głównym celem imprezy będzie uczczenie obchodów Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji oraz promocja walorów Miasta Zamość i Zamojszczyzny. Uczniowie szkół podstawowych będą rywalizować na dystansach 300 i 600 m, a gimnazjaliści na dystansie 800 m. Natomiast bieg główny oraz marsz kijkami nordic walking odbędą się na dystansie 5 km.
Krzysztof Pszenniak, wiceprzewodniczący Powiatowego i Miejskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu, a jednocześnie pomysłodawca i sędzia główny Biegu poinformował na jakich dystansach biegowych zmierzą się uczniowie poszczególnych klas szkół podstawowych.

POSŁUCHAJ

Jakimi ulicami Zamościa poprowadzi tegoroczna trasa biegowa?
POSŁUCHAJ

O jakich godzinach zaplanowano rozpoczęcie starów, Informuje Krzysztof Pszenniak.
POSŁUCHAJ

Następnie na linii startu staną sympatycy nordic walking.
POSŁUCHAJ

W Biegu Głównym i Marszu z kijami będzie używany elektroniczny pomiar czasu. Najlepsi biegacze za zajęcie miejsc I – VI otrzymają  nagrody finansowe i rzeczowe. W roku ubiegłym w Biegu Wokół Twierdzy Zamość wzięli udział nie tylko mieszkańcy Zamojszczyzny i okolic, ale również przybyli na „Majówkę” mieszkańcy odległych miast Polski z: Białej Podlaskiej, Rzeszowa, Puław, Poznania, Warszawy oraz obywatele z Ukrainy. Magdalena Iskrzycka, która na III edycję biegu przyjechała z Rzeszowa przyznała, że trasa odzwierciedliła walory naszego miasta.
POSŁUCHAJ

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Biegu w kategorii mężczyzn został obywatel Ukrainy, a w kategorii kobiet mieszkanka Mołdawii. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł.
POSŁUCHAJ

Zamość jako miasto poprzez organizację tego typu imprez sportowych zyskuje na popularności, bowiem słynie w Polsce jak i na świecie m.in. z kultowego Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, który w tym roku odbędzie się w dn. 14-17.09 na dystansie 100 km. W tym roku ten bieg będzie obchodził jubileusz XXX-lecia, dlatego każdy z zawodników będzie mógł wziąć udział w jednym z etapów. Warto wziąć udział w Biegu wokół Twierdzy Zamość ponieważ trasa biegowa jest widokowa i doskonale odzwierciedliła walory naszego miasta, dystans Biegu Głównego nie jest długi, więc aby go pokonać należy odpowiednio rozłożyć siły. Bieg odbędzie się w dogodnym terminie ponieważ będzie to długi majowy weekend. Warto przyjechać z różnych zakątków Polski, aby poznać zabytki i walory naszego Miasta, Roztocza  i Zamojszczyzny.
POSŁUCHAJ

Elektroniczne zgłoszenia do Biegu wokół Twierdzy Zamość na Bieg Główny i Marsz z Kijami przyjmowane są do 26.04 oraz w dniu zawodów.
POSŁUCHAJ

Najlepszym biegaczom wręczone będą atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.
POSŁUCHAJ

Głównymi organizatorami biegu są: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, KS „Agros” Zamość, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zamojskiego Domu Kultury, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Siedliska Gmina Zamość, I LO w Zamościu oraz sponsorów.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A