Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

11.06 Oszczów. Peregrynacja krzyża św. Jana Pawła II

11 i 12 czerwca krzyż św. Jana Pawła II przebywa w parafii św. Barbary w Oszczowie.
11.06 Oszczów. Peregrynacja krzyża św. Jana Pawła II

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji. 11 czerwca krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. św. Barbary w Oszczowie. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu ks. dr Michał Maciołek.

Proboszczem parafii jest ks. Mieczysław Filip. W rozmowie opowiedział o specyfice parafii, szczegółach jej funkcjonowania.

POSŁUCHAJ

Do nawiedzenia krzyża wiernych z Oszczowa przygotowywał ks. Grzegorz Chabros, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim.

POSŁUCHAJ

W parafii od kilku dekad funkcjonuje wspólnota modlitewna "Światło Chrystusowe". Opowiada o niej Wanda Grabik.

POSŁUCHAJ

Dowiedzieliśmy się także o zaangażowaniu parafian w modlitwę różańcową w ramach Kół Żywego Różańca.

POSŁUCHAJ

Uroczystości związane z nawiedzeniem krzyża uświetnił zespół śpiewaczy "Kresowianki". Okazuje się, że parafia Oszczów jest parafią rozśpiewaną.

POSŁUCHAJ

Nawiedzenie krzyża w parafii Oszczów jest ostatnią stacją w dekanacie łaszczowieckim. W poniedziałek 12 czerwca od godziny 17.00 krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpocznie peregrynację w dekanacie Tarnoszyn. Pierwszą parafią, którą odwiedzi będzie parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa w Hulczu.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MK 16.06.2017 15:42
Mamuniu jesteś kochana