Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Olimpiada Sportowa Liturgicznej Służby Ołtarza

Na zamojskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniu wczorajszym (20 czerwca) odbyła się Olimpiada Sportowa Liturgicznej Służby Ołtarza. Z okazji jubileuszu naszej Diecezji została ona połączona z Diecezjalną Pielgrzymką Liturgicznej Służby Ołtarza.
Olimpiada Sportowa Liturgicznej Służby Ołtarza

Uczestnicząca w Olimpiadzie młodzież wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. O szczegółach tej inicjatywy powiedział ks. Marcin Jakubiak, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

POSŁUCHAJ

Inspiracją do zorganizowania Olimpiady Sportowej podczas pielgrzymki ministrantów do zamojskiej katedry był ubiegłoroczny Międzynarodowy Dzień Sportu w Zamościu w czasie Światowych Dni Młodzieży w diecezji.
POSŁUCHAJ

Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonał Biskup Diecezjalny Marian Rojek.
POSŁUCHAJ

W Olimpiadzie Sportowej wzięło udział 1020. uczestników ( 68 drużyn piłkarskich w 4 kategoriach wiekowych) z ponad 60. parafii Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz szkoły z Zamościa i powiatu zamojskiego, o czym poinformowała Małgorzata Farion, główna koordynatorka wydarzenia.
POSŁUCHAJ

Ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu przyznał, że w Olimpiadę oprócz miejscowych szkół chętnie włączyli się także ministranci i lektorzy z całej diecezji.
POSŁUCHAJ

Zwodnicy wzięli udział w konkurencjach rekreacyjno – sportowych typu: piłka nożna i plażowa, przeciąganie liny, wyciskanie odważnika, bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, rzut lotką, biegi w workach oraz siłowania. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się turnieje piłki nożnej, o czym poinformowała Małgorzata Farion.
POSŁUCHAJ

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu przyznali, że piłka nożna jest ich wielką pasją.
POSŁUCHAJ

W skoku w dal z miejsca wzięły udział dziewczęta z Gimnazjum Nr 5 w Zamościu.
POSŁUCHAJ

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się także konkurencja skoku w workach.
POSŁUCHAJ

Jacek Paradowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Honiatyczach poinformował, że dzieci chętnie uczestniczyły w atrakcyjnych konkurencjach sportowych.
POSŁUCHAJ

Olimpiada Sportowa LSO cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dlatego jest szansa, że to wydarzenie wpisze się w coroczny kalendarz imprez sportowych organizowanych w Zamościu.
POSŁUCHAJ

Na zakończenie Olimpiady Sportowej najlepszym uczestnikom wręczone zostały  medale oraz puchary.  Celem Olimpiady Sportowej Liturgicznej Służby Ołtarza była dobra zabawa, integracja i wspólne świętowanie. Głównymi organizatorami wydarzenia byłaLiturgiczna Służba Ołtarza oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego. Honorowy patronat nad Olimpiadą objęli:  J.E Biskup Zamojsko – Lubaczowski Marian Rojek, prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Kurator Oświaty Delegatura w Zamościu. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło nasze Katolickie Radio Zamość.

Wyniki z Olimpiady zamieszczone są w załączniku. Filmik prezentujący otwarcie uroczystości.

Kliknij aby odtworzyć

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maria Lucyna Darda Treść komentarza: Dziękuję niezwykle sympatycznej Pani redaktor Annie Niderla-Kadach za profesjonalnie stawiane pytania i wyrozumiałość dla wyróżnionych osób, którym trema odbierała głos. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zasłużeni dla Lubyczy Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach