Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 sierpnia 2025 11:45
Reklama Menstyl

IX Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu

Już po raz dziewiąty w Zwierzyńcu odbyły się (19.08) Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką.
IX Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu

Myśliwi, łowczy i sympatycy myślistwa zgromadzili się w zwierzynieckim kościele pw. Św. Jana Nepomucena zwanym potocznie ‘kościółkiem na wodzie’, aby mszą św. rozpocząć swoje coroczne spotkanie mające na celu przybliżenie obyczajów łowieckich oraz kuchni myśliwskiej wśród mieszkańców naszego regionu, jak również wśród samych myśliwych i ich rodzin. 

Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu, ks. Błażej Górski, który powitał wszystkich zebranych myśliwych i ich rodziny oraz zachęcał do wspólnej modlitwy: 

POSŁUCHAJ

W okolicznościowej homilii do myśliwych zwrócił się proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej, ks. Leszek Bruśniak, który mówił o etyce łowiectwa i poszanowaniu przyrody, a także o elementach, które określają nasze człowieczeństwo: 

POSŁUCHAJ

W uroczystym przemarszu wszyscy uczestnicy spotkania przeszli na stadion, gdzie część oficjalną rozpoczął sygnał łowiecki ‘Powitanie’ w wykonaniu Sygnalistów Myśliwskich:

POSŁUCHAJ

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał łowczy okręgowy, Henryk Studnicki. Podczas spotkania zostały również wręczone odznaczenia dla zasłużonych dla myślistwa, wśród których znalazł się m.in. poseł Piotr Olszówka, który dziękował za to wyróżnienie: 

POSŁUCHAJ

Głos zabrali również zaproszeni goście, m.in. poseł na Sejm RP, Agata Borowiec: 

POSŁUCHAJ

Ponadto trzech młodych myśliwych złożyło uroczyste ślubowanie myśliwskie i zostało oficjalnie przyjętych do Polskiego Związku Łowieckiego. Część oficjalną zakończył występ dzieci i młodzieży ze szkoły w Woli Radzięckiej, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny na temat poszanowania darów, jakimi obdarza nas natura. 

Spotkaniu towarzyszył koncert Myśliwskiej Orkiestry Dętej ‘Echo Kniei’ i koncert Chóru Myśliwskiego ‘Knieja’. Odbył się również konkurs kulinarny ‘Myśliwskie Smaki Lubelszczyzny i występy zespołów sygnalistów myśliwskich. Można było także zobaczyć prezentację psów myśliwskich i pokaz sokolnictwa oraz konkurs skubania ptactwa łownego i prezentacja wabienia zwierzyny łownej. Imprezie towarzyszyły występy zespołów artystycznych, zajęcia i konkursy dla dzieci, kiermasz produktów z dziczyzny oraz degustacja bigosu myśliwskiego oraz dzika. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Marszałka Województwa Lubelskiego, Burmistrza Zwierzyńca, Przewodniczącego Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie i dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. 
 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia Mirowska