Sobota, 24.08.2019

Służba Zdrowia u Krasnobrodzkiej Pani

  • 13.05.2019, 10:49
  • Anna Niderla-Kudach
Służba Zdrowia u Krasnobrodzkiej Pani diecezja zamojsko-lubaczowska
Służba Zdrowia pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej (11.05).

Wspólna modlitwa rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Uroczystej Mszy św. w intencji tych, którzy na co dzień służą chorym i cierpiącym, przewodniczył bp pomocniczy Mariusz Leszczyński.

W homilii hierarcha odniósł się do Ewangelii i umocnienia, jakie płynie z Eucharystii. Przywołał również porównanie Jezusa do pelikana, który karmi sobą swoje dzieci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup zachęcał, by na wzór Chrystusa, stawać się darem dla innych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W pielgrzymce Służby Zdrowia wzięli udział duszpasterze i kapelani Służby Zdrowia diecezji zamojsko-lubaczowskiej, jej pracownicy oraz osoby na co dzień pracujące z chorymi i cierpiącymi.

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowało Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich.

Diecezjalna Pielgrzymka do Krasnobrodu poprzedziła 95. Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 25-26 maja.

Anna Niderla-Kudach
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe