Nielegalni migranci

  • 24.05.2019, 08:54 (aktualizacja 24.05.2019, 08:59)
  • Małgorzata Kryk
Nielegalni migranci
Zatrzymano nielegalnych migrantów oraz organizatorów przerzutu przez granicę. Patrol Straży Granicznej z Dołhobyczowa i Hrebennego w ubiegłą niedzielę (19.05) zatrzymał w Zamościu pięciu mężczyzn. Jak ustalono, wszyscy mężczyźni okazali się obywatelami Turcji.

Trzech z zatrzymanych mężczyzn, dokonało wcześniej nielegalnego przekroczenia granicy państwa. Nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. W toku prowadzonych czynności okazało się, że kolejni dwaj mężczyźni przyjechali samochodem po odbiór migrantów. Z ich dokumentów pobytowych wynikało, iż przebywają w UE legalnie. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o organizowanie nielegalnej migracji, Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Natomiast trzech obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową, zostało przekazanych do dalszych czynności funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału SG. Od początku 2019 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 17 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Wszyscy ujawnieni migranci mieli zamiar przedostać się na zachód Europy.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe