Wtorek, 15.10.2019

III Festiwal Twórczości Patriotyczno-Chrześcijańskiej w Tworyczowie

  • 16.06.2019, 18:48 (aktualizacja 17.06.2019, 17:17)
  • Joanna Suszko
III Festiwal Twórczości Patriotyczno-Chrześcijańskiej w Tworyczowie
'Dokąd zmierzasz...” to hasło III Festiwalu Twórczości Patriotyczno-Chrześcijańskiej, który odbył się w niedzielę (16.06) w Tworyczowie.

Rozpoczęła go Msza św. pod przewodnictwem proboszcza parafii w Tworyczowie, ks. Marka Gudza, który w homilii wyjaśniał hasło festiwalu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Ksiądz Gudz wyraził także nadzieję, że następne pokolenia nigdy nie będą musiały oddawać krwi za Polskę.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W festiwalu wzięło udział ponad 120 osób: 21 solistów i 7 zespołów – mówi Marta Radzik z Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksy Poździk w Sułowie, która jest współorganizatorem festiwalu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Poza festiwalem na przybyłych czekały także inne atrakcje. Można było m.in. obejrzeć wystawę ikon.

loadingŁaduję odtwarzacz...

|
Scenicznym zmaganiom uczestników przysłuchiwało się jury w składzie: Marian Szewera, Jerzy Bałakut i Lidia Bartoszczyk. Dla laureatów przewidziano nagrody finansowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i gorące brawa.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Organizatorami festiwalu byli: Wójt Gminy Sułów, Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tworyczowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Sułowie oraz Stowarzyszenie 'Pro Nobis”. Przewodniczący Rady Gminy Sułów Ryszard Pietrykowski w rozmowie wyjaśniał jaka idea towarzyszy festiwalowi.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Patronat honorowy nad festiwalem objął Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, zaś patronem medialnym było Katolickie Radio Zamość. Niebawem zamieścimy tu listę laureatów festiwalu.

 

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe