Pątnicy wyruszyli do Matki Bożej

  • 02.08.2019, 12:29
  • Ewelina Dumała
Pątnicy wyruszyli do Matki Bożej
Rozpoczęła się 37. pielgrzymka diecezji zamojsko-lubaczowskiej na Jasną Górę.

Pielgrzymi rozpoczęli swoją wędrówkę do Jasnogórskiej Matki od wspólnej Eucharystii w zamojskiej katedrze (02.08), której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W homilii podkreślił, że ta droga zmusza każdego pielgrzyma do postawienia sobie zasadniczego pytania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pasterz diecezji zauważył też, że nie można zrobić kroku do przodu bez opuszczenia strefy komfortu. Jeśli chcesz się dowiedzieć na co cię stać, musisz wyjść z domu – powiedział hierarcha.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na koniec pasterz diecezji zachęcił do zaufania Matce Bożej oraz poprosił pątników o modlitwę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszego dnia swojej wędrówki pielgrzymi grupy zamojskiej mają dotrzeć do Topólczy, gdzie przenocują. A my zapraszamy do słuchania Studia Pielgrzymkowego na antenie KRZ od godz. 19.00.

Ewelina Dumała

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe