Dożynki Gminy Biszcza

  • 13.08.2019, 07:38
  • Joanna Ferens
Dożynki Gminy Biszcza
Gmina Biszcza w minioną niedzielę (11.08) złożyła swoje dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Tradycyjne dożynki odbyły się nad Zalewem Biszcza-Żary.

Świętowanie rozpoczęło się od mszy św., którą w intencji dziękczynnej oraz wszystkich rolników sprawował proboszcz parafii w Biszczy, ks. Stanisław Bełz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okolicznościowe wystąpienie wygłosił wójt Zbigniew Pyczko, który podkreślał, iż Gmina Biszcza posiada mnóstwo różnorodnych walorów przyrodniczych i turystycznych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wójt tłumaczył, iż dożynki wyjątkowy czas dziękczynienia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie zabrakło oczywiście podziękowań i życzeń dla rolników, gdyż to oni troszczą się o to, aby na naszym stole nie zabrakło chleba:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas obrzędów dożynkowych zostały złożone chleby wypieczone z tegorocznej mąki, poświęcenie wieńców dożynkowych, a także koncert zespołów Suski, Energy Girls, MeGustar i Ewenement. Nie zabrakło oczywiście wielu atrakcji dla dzieci oraz pokazów windsurfingu.

Joanna Ferens

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe