100-lecie parafii Tereszpol

  • 21.08.2019, 08:13
  • Joanna Suszko
100-lecie parafii Tereszpol
W najbliższą niedzielę (25.08) parafia w Tereszpolu przeżywać będzie uroczystości związane ze 100-leciem powstania parafii.

Początkowo w tym miejscu istniała parafia unicka, która – jak wiele innych – po kasacie unii przeszła w ręce wiernych prawosławnych, a po I wojnie światowej została przekazana katolikom – wyjaśnia proboszcz parafii w Tereszpolu, ks. Antoni Gębala.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości połączonej w wizytacją kanoniczną i bierzmowaniem przewodniczył będzie biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek. Msza św. zaplanowana jest na godzinę 12.00. Dodajmy, że będziemy ją transmitować na naszej antenie.

Do parafii obecnie należy ok. 3400 wiernych, zaś w jej skład wchodzą takie miejscowości jak Bukownica, Lipowiec, gdzie znajduje się kościół filialny, pw. Miłosierdzia Bożego, Panasówka, Szozdy, Tereszpol Kukiełki (część), Tereszpol Zygmunty i Tereszpol Zaorenda.

 

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe