Przegląd Twórczości Ludowej im. Anieli Gmoch w Bełżcu

  • 05.09.2019, 13:44
  • Katarzyna Muszyńska
Przegląd Twórczości Ludowej im. Anieli Gmoch w Bełżcu
Śpiewaczka urodzona w Woli Wielkiej. Po ślubie zamieszkała w Bełżcu na Roztoczu.

Pochodziła z muzykalnej rodziny, bracia byli skrzypkami weselnymi a matka zabierała młodą Anielę Gmoch na wesela, gdzie śpiewały tradycyjne pieśni. Repertuar religijny przejęła od swojej babki, pieśni ukraińskie śpiewała w swojej rodzinnej wsi, którą zamieszkiwała też ludność ukraińska. To znana śpiewaczka ludowa i poetka – powiedział Andrzej Adamek, wójt gminy Bełżec.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z upamiętnieniem tej wybitnej mieszkanki gminy Bełżec już w najbliższą niedzielę zostanie zorganizowany Przegląd Twórczości Ludowej im. Anieli Gmoch w Bełżcu. O szczegółach mówi Karolina Janik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Serdecznie zapraszamy do Bełżca. Katolickie Radio Zamość objęło patronatem medialnym to wydarzenie.

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe