Diecezjalne Dożynki w Krasnobrodzie

  • 09.09.2019, 01:58
  • Ewa Monastyrska
Diecezjalne Dożynki w Krasnobrodzie
8 września w Krasnobrodzie odbyły się Dożynki Diecezjalno-Gminne

Minionej niedzieli (08.09), w krasnobrodzkim sanktuarium rolnicy podziękowali za plony zebrane w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Dożynki Diecezjalno-Gminne zgromadziły kilkadziesiąt wieńców. O idei święta plonów powiedział burmistrz Krasnobrodu, Kazimierz Misztal.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystej liturgii, pasterz diecezji, Marian Rojek podkreślił wagę rozsądnego korzystania z dóbr ofiarowanych przez Boga juz od stworzenia świata. Dodał także, że już święty Paweł uczył zasad wykorzystywania tego, co otrzymaliśmy od Stwórcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Genowefa Malec oraz Dorota Kudełka z miejscowości Górniki w gm Józefów stwierdziły, że należy od Boga przyjąć wszystko, co daje.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości obecny był między innymi wicepremier Jacek Sasin, który dziękował Matce Bożej za opiekę oraz rolnikom za ich ciężką pracę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii, uczestnicy dożynek mogli wziąć udział we wspólnym biesiadowaniu, poczęstunku, oglądaniu wystaw rolniczych oraz rękodzieła. Zdjęcia wieńców dożynkowych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy
 

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (43)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe