Lubaczów. Dzień Papieski 2019

  • 14.10.2019, 16:32
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Dzień Papieski 2019 Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczowianie świętowali XIX Dzień Papieski.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Eucharystią w Konkatedrze w Lubaczowie. Następnie odbył się koncert organowy w wykonaniu lubaczowianina, profesora w klasie organów im. Marcel Qinet w Bienche oraz w instytucie Notre-Dame w Loverval (Belgia). Po czym o godzinie 20.00 rozpoczął się Apel Papieski przy obelisku i krzyżu papieskim. Jest to miejsce bardzo istotne dla Lubaczowa, stwierdza Dziekan Dekanatu Lubaczów, ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamięć o osobie Świętego Jana Pawła II trzeba przekazywać kolejnym pokoleniom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po zakończeniu Apelu Papieskiego wszyscy rozpoczęli Procesję Fatimską zmierzającą do Konkatedry.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, uczestnicy uroczystości udali się tzw. „drogą papieską”, pod pomnik Papieża Polaka przy kościele pw. Świętego Karola Boromeusza, gdzie obchody Dnia Papieskiego, zakończyły się biskupim błogosławieństwem.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (22)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe