Muzeum Sakralne Katedry Zamojskiej

  • 28.11.2019, 12:48
  • Ewelina Michalska
Muzeum Sakralne Katedry Zamojskiej
27 listopada uroczyście poświęcono i otwarto Muzeum Sakralne Katedry Zamojskiej, znajdujące się w odnowionym budynku wikarówki

Mszę św. dziękczynną za realizację projektu sprawował bp diecezjalny Marian Rojek, bp pomocniczy Mariusz Leszczyński, przedstawiciele kurii diecezjalnej oraz inni kapłani. Proboszcz parafii katedralnej, ks. Robert Strus w rozmowie z naszym radiem powiedział jakie eksponaty znajdziemy w nowo otwartym muzeum.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Muzeum może zwiedzać każdy, dodaje ksiądz Robert Strus.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Eksponaty, będące do tej pory w Muzeum Sakralnym w Infułatce, znalazły w wikarówce godne miejsce – podkreślił uczestniczący w wydarzeniu dyrektor Muzeum Zamojskiego, Andrzej Urbański.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pełna nazwa zrealizowanego projektu to 'Remont zabytkowego budynku 'Wikarówki”, wraz z zagospodarowaniem terenu oraz elewacji do Kazamat Bastionu II na cele utworzenia 'Skarbca Historii, Sztuki i Nauki” w Zamościu..

Ewelina Michalska

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe