Tomaszów Lubelski. Kolędowanie u Świętego Józefa

  • 31.12.2019, 11:02
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Tomaszów Lubelski. Kolędowanie u Świętego Józefa Ks. Mariusz Pastuszak
Po raz pierwszy w parafii pw. Świętego Józefa w Tomaszowie Lubelskim odbyło się (29.12) wspólne, parafialne kolędowanie.

Po zakończeniu wieczornej Eucharystii, w święto Świętej Rodziny, wielu parafian i gości pozostało w kościele, aby wspólnie śpiewać kolędy. Bez udziału instrumentów, jak przy domowej wigilii, obecne w kościele osoby śpiewały na większą chwałę Nowonarodzonego Dziecięcia. Śpiew kolęd animowała schola parafialna. To wspólne śpiewanie ma na celu przekazać kolejnym pokoleniom tę bożonarodzeniową tradycję, mówi pomysłodawczyni parafialnego kolędowania, Zuzanna Barczak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Samo słuchanie przepięknych bożonarodzeniowych pieśni, to jeszcze za mało, dodaje opiekun scholi, wikariusz parafii pw. Świętego Józefa w Tomaszowie Lubelskim, Ksiądz Adam Mulawa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W repertuarze znalazły się popularne utwory, jak i te rzadko śpiewane, a nawet zapomniane.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy wspólnego kolędowania orzekli, że trzeba ten zwyczaj zachować i powtórzyć w przyszłym roku.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe