Pierwszy Orszak Trzech Króli w Cieszanowie

  • 04.01.2020, 15:17
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Pierwszy Orszak Trzech Króli w Cieszanowie
Po raz pierwszy w Cieszanowie odbędzie się (06.01) w tym roku Orszak Trzech Króli.

Wydarzenie rozpoczną o godzinie 10.30 jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszanowie, przedstawione w kościele parafialnym. Następnie będzie celebrowana Eucharystia, po której Orszak wyruszy ze świątyni w stronę Betlejem.

Inspiratorami i pomysłodawcami tego wydarzenia są lokalni duszpasterze, mówi Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, Marlena Wiciejowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Cieszanowa aż do Rynku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To wydarzenie angażuje wiele różnych grup i osób. Współorganizatorami są parafia pw. Świętego Wojciecha w Cieszanowie, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, Szkoła Podstawowa w Cieszanowie i Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie. Partnerami w organizacji Orszaku są także Dom Dziennego Pobytu w Cieszanowie, Ochotnicza Straż Pożarna Folwarki i Środowiskowy Dom Samopomocy w Cieszanowie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe