Lubaczów. Orszak Trzech Króli 2020

  • 04.01.2020, 15:27
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Orszak Trzech Króli 2020
Już po raz kolejny w Lubaczowie odbędzie się (06.01) Orszak Trzech Króli.

Jest to wydarzenie społeczne o charakterze religijnym, polegającym na przemarszu aktorów, przebranych za postacie znane z przekazu biblijnego.
Tegorocznym hasłem Orszaku są słowa „Bóg jest dla wszystkich”.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 Mszą Świętą, celebrowaną zarówno w kościele pw. Karola Boromeusza jak i w kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Natomiast około godziny 10.30 odbędzie się powitanie wszystkich Orszaków na Rynku Miejskim w Lubaczowie.

To świąteczne wyjście na ulice ma nie tylko przekazać bożonarodzeniową tradycję, ale przede wszystkim ma być manifestacją wartości ludzi wierzących, mówi organizator Orszaku Trzech Króli, Proboszcz parafii Konkatedralnej w Lubaczowie, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku wyruszą orszaki: europejski, afrykański i azjatycki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe