Trzej Królowie przybyli do Lubaczowa

  • 09.01.2020, 05:43
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Trzej Królowie przybyli do Lubaczowa
Już po raz kolejny w Lubaczowie odbył się (06.01) Orszak Trzech Króli.

Tradycyjnie Mędrcy przybyli konno wraz ze swoją świtą. Orszak azjatycki z placu Domu Sióstr Albertynek, orszak afrykański z placu przy krzyżu papieskim przy stadionie i orszak europejski z placu przy kościele pw. Świętego Karola Boromeusza. Na Rynek Miejski przybyła także Święta Rodzina z Konkatedry. Udział w Orszaku daje możliwość zamanifestowania potrzeby spotkania z Jezusem, powiedział w Konkatedrze podczas homilii na rozpoczęcie wydarzenia, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Ksiądz Witold Słotwiński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Także Trzej Królowie podczas spotkania ze Świętą Rodziną oddali cześć Bogu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Natomiast aktorzy z Teatru Małych Form z Lubaczowa podsumowali możliwość spotkania Syna Bożego dzisiaj.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za pomoc wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie tegorocznego Orszku Trzech Króli.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe