Nadpłata czy niedopłata?

  • 17.01.2020, 10:46
  • Anna Niderla-Kudach
Nadpłata czy niedopłata?
ZUS wysyła informacje dotyczące rozliczenia składek przedsiębiorców.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę informacji do przedsiębiorców o rozliczeniu ich składek. Listy trafią do ponad 130 tysięcy płatników z województwa lubelskiego – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w regionie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy przedsiębiorca znajdzie w przesyłce szczegółowe rozliczenie wpłat z 2019 roku, które przekazał na swój indywidualny rachunek składkowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto porównać zestawienie wpłat ze swoimi księgami finansowymi, by sprawdzić czy się zgadzają. W liście może pojawić się informacja nawet o groszowej niedopłacie lub nadpłacie. Jeśli kwoty są niewielkie, najprościej skorygować je przy najbliższej płatności składek, pomniejszając lub zwiększając odpowiednio wpłatę – przypomina ZUS.

Przygotowanie informacji o stanie bieżących rozliczeń składkowych jest możliwe dzięki e-składce. Od 2018 r. przedsiębiorca opłaca składki na indywidualny numer rachunku składkowego jednym zwykłym przelewem. ZUS rozdziela wpłatę na poszczególne ubezpieczenia i fundusze, rozliczając je począwszy od najstarszej należności.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe