Bp Stefan Wyszyński w Zamościu

  • 10.02.2020, 12:54
  • Łukasz Kot
Bp Stefan Wyszyński w Zamościu
Pierwsza z pięciu katechez przygotowujących do beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego

Pierwsza z pięciu katechez przygotowujących do beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego została wygłoszona przez ks. bp dr hab. Mariusza Leszczyńskiego (31.01.2020 r.) w kościele rektoralnym pw. św. Katarzyny w Zamościu.  Tematem referatu były pobyty bp lubelskiego Stefana Wyszyńskiego w Zamościu w latach 1946-1948. Pierwsza pamiętna wizyta miała miejsce w dniach 14-16 czerwca 1946 r.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnego dnia 15 czerwca 1942 r. bp Stefan Wyszyński celebrował Msze św. w zamojskiej kolegiacie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, że w każdy ostatni piątek miesiąca w kościele rektoralnym pw. św. Katarzyny w Zamościu ma miejsce modlitwa, katecheza i Msza św. w intencji dobrego przygotowania do beatyfikacji Stefana Kard. Wyszyńskiego. Kolejna z katechez zostanie zaprezentowana 28 lutego przez  ks. prof. Sławomira Nowosada, Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Marian Rojek. Początek o godzinie 10.00.

 

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe