Światowy Dzień Chorego w szpitalu papieskim

  • 12.02.2020, 15:03 (aktualizacja 12.02.2020, 15:06)
  • Joanna Suszko
Światowy Dzień Chorego w szpitalu papieskim fot. pixabay.com
W zamojskim Szpitalu Papieskim o godz. 13:00 w intencji osób chorych modlił się bp Mariusz Leszczyński.

'Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” - te słowa Pana Jezusa z Ewangelii wg św. Mateusza wybrał Ojciec Święty Franciszek jako motto tegorocznego Światowego Dnia Chorego, jest obchodzony był w Kościele wczoraj (11.02) we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

W zamojskim Szpitalu Papieskim o godz. 13:00 w intencji osób chorych modlił się bp Mariusz Leszczyński. W homilii podkreślał, że chorobę i cierpienie należy zawsze zestawiać z Krzyżem Chrystusa.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Po Mszy św. ksiądz biskup odwiedził chorych, leżących na oddziałach papieskiego szpitala. Światowy Dzień Chorego obchodzimy w Kościele po raz 28. Ustanowił go św. Jan Paweł II.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe