Tropem Wilczym w Tomaszowie Lubelskim

  • 02.03.2020, 00:52 (aktualizacja 02.03.2020, 09:50)
  • Ewa Monastyrska
Tropem Wilczym w Tomaszowie Lubelskim
Tomaszów Lubelski po raz 10 wziął udział w ogólnopolskim biegu Tropem Wilczym

Około 200 osób wzięło udział w Tomaszowie Lubelskim w ogólnopolskim biegu Tropem Wilczym, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Tomaszów świętował ten dzień po raz 10. W tym roku poza samym biegiem uczestnicy wydarzenia mieli szansę wziąć udział w wykładzie Ostatnie Polskie Powstanie, przeprowadzonym przez Grzegorza Makusa z IPN w Lublinie. O tym, że miasto pamięta o bohaterach zapewnił burmistrz Tomaszowa, Wojciech Żukowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poseł Tomasz Zieliński podkreślił, że historie życia i śmierci Żołnierzy Wyklętych były często zarówno poruszające jak i tragiczne.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród uczestników biegu był także Jakub poruszający się wózkiem inwalidzkim.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wicestarosta tomaszowski, Jarosław Korzeń, który był uczestnikiem biegu zaznaczył, że pamięć o bohaterach w dzisiejszych czasach jest konieczna, by historia nie została zafałszowana.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg Tropem Wilczym w Tomaszowie Lubelskim poprzedzony został wspólną Eucharystią w parafii św. Ojca Pio w Tomaszowie Lubelskim. 

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe