Poświęcenie pól

  • 15.05.2020, 12:01
  • Joanna Mazurek
Poświęcenie pól źródło: pixabay.com
„Każesz rosnąć trawie dla bydła i roślinom, by człowiekowi służyły, aby z roli dobywał chleb” - ten fragment Psalmu 104, szczególnie w maju, kiedy przyroda budzi się do życia przypomina, że wszystko jest łaską, daną od Stwórcy.

To dlatego na wiosnę w naszych parafiach odbywa się nabożeństwo poświęcenia pól.
Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jesteśmy w rękach Pana Boga – podkreśla ks. Józef Bednarski, duszpasterz rolników w naszej diecezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rolnicy i działkowicze, a także inni wierni gromadzą się np. przy przydrożnych kapliczkach, gdzie modlą się wraz z kapłanem. Dawniej pośród pól odbywała się specjalna procesja. Obecnie ma ona wymiar raczej symboliczny, choć pewne elementy pozostały.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach poświęcenia pól. Więcej informacji na temat nabożeństwa poświęcenia pól mogą Państwo usłyszeć w audycji Agrokwadrans w najbliższą sobotę o godz. 14.20.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe