Wsparcie na trudny czas

  • 25.05.2020, 08:12
  • Joanna Mazurek
Wsparcie na trudny czas źródło: pixabay.com
Rolnik lub jego domownik, objęty obowiązkową kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizacją w związku z COVID-19, może otrzymać specjalny zasiłek – informuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

KRUS przyznaje go na wniosek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wysokość zasiłku to 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 1300 zł. Przysługuje on za okres nie wcześniejszy niż od 18 kwietnia. Co ważne, zasiłek nie jest opodatkowany.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W przypadku zbiegu prawa do zasiłku z tytułu kwarantanny z prawem do zasiłku chorobowego, uprawniony otrzymuje jedno świadczenie wyższe, albo przez niego wybrane.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wniosek o zasiłek dla rolnika i domownika z tytułu objęcia obowiązkową kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizacją w związku z COVID-19 dostępny jest na stronie: www.krus.gov.pl.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe