Lubaczów. Siostry Józefitki w nowym domu

  • 01.06.2020, 13:51
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Siostry Józefitki w nowym domu Ks. Mariusz Pastuszak
W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (30.05) Pasterz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Ksiądz Biskup Marian Rojek, poświęcił odremontowany Dom Sióstr Józefitek w Lubaczowie.

Dokonał tego po zakończeniu uroczystej Eucharystii, celebrowanej dla Wspólnoty Sióstr, w nowo odrestaurowanej kaplicy zakonnej. Przeprowadzone prace remontowe były konieczne, aby Siostry mogły wypełniać swoje powołanie w godziwych warunkach, mówi Biskup Zamojsko - Lubaczowski, Ksiądz Biskup Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Siostry Józefitki w Lubaczowie są już od dawna i na dobre wpisały się w życie parafii pw. Świętego Stanisława, dodaje Proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki zaangażowaniu wielu życzliwych osób ta inwestycja mogła zostać zakończona, podkreśla Siostra Przełożona Wspólnoty Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa w Lubaczowie, Siostra Andrzeja Niemczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie Wspólnota w Lubaczowie liczy pięć Sióstr posługujących na terenie parafii. Natomiast więcej informacji na temat charyzmatu Sióstr Świętego Józefa można odnaleźć na stronie www.jozefitki.pl

 

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe