Zasady organizowania procesji w Boże Ciało

  • 05.06.2020, 14:37 (aktualizacja 05.06.2020, 15:02)
  • Joanna Suszko
Zasady organizowania procesji w Boże Ciało
Procesje w Boże Ciało mogą odbyć się w tradycyjnej formie, ale pod pewnymi warunkami.

O tym jak w tym roku przebiegać będą procesje w Boże Ciało mówi ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zasady te wynikają z najnowszego komunikatu biskupa diecezjalnego Mariana Rojka, który oparty jest na wytycznych Konferencji Episkopatu Polski i Ministerstwa Zdrowia. Nie obowiązują już także limity uczestników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest świętem nakazanym. Dyspensa od udziału w Mszy świętej w świąteczne dni obowiązuje jedynie osoby starsze, z objawami infekcji lub te, które czują realną obawę przed zakażeniem. Ksiądz biskup zachęca więc do licznego udziału w procesjach i dokładanie starań w przywracaniu normalnego funkcjonowania wspólnot parafialnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pełny tekst komunikatu biskupa diecezjalnego na temat procesji Bożego Ciała i dekret ograniczający dyspensy znajdą Państwo na stronie internetowej diecezja.zamojskolubaczowska.pl

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe