Ścieżka geocachingowa w Nadleśnictwie Biłgoraj

  • 06.06.2020, 05:48 (aktualizacja 06.06.2020, 05:52)
  • Joanna Ferens
Ścieżka geocachingowa w Nadleśnictwie Biłgoraj
Nadleśnictwo Biłgoraj w ramach gry terenowej Geocaching uruchomiło geościeżkę pod nazwą ‘Rezerwat przyrody Obary’.

Geocaching jest to gra terenowa w której wykorzystuje się odbiorniki GPS lub telefony z taką funkcją, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek (nazywanych też ‘skrzynkami’ lub ‘keszami’) uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Mariusz Szwed podkreśla, że rezerwat Obary to miejsce wyjątkowe, dlatego wciąż prowadzone są tam różnorodne prace mające je uatrakcyjnić:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nadleśniczy wyjaśnia, że przy ścieżce na rezerwat Obary ukryte zostało osiem skrzynek zawierających informacje opisujące osobliwości i gatunki chronione rezerwatu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nadleśnictwo Biłgoraj już rok temu zawarło porozumienie odnośnie współpracy w promowaniu tutejszych lasów poprzez geocaching z Jakubem Piechotą, który jest pasjonatem tutejszego regionu i poprzez turystykę powiązaną z geocachingiem chce przybliżyć walory lasów Nadleśnictwa Biłgoraj szerszemu odbiorcy.

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe