Promocja krwiodawstwa w Majdanie Starym

  • 21.06.2020, 22:16
  • Joanna Ferens
Promocja krwiodawstwa w Majdanie Starym
W Szkole Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym odbyła się (21.06) kolejna akcja poboru krwi połączona z promocją honorowego krwiodawstwa.

Wszystkim zaangażowanym w oddawanie krwi dziękował organizator wydarzenia, ks. Adrian Borowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na akcję w Majdanie Starym przychodzi wielu mieszkańców tej miejscowości, co świadczy o ich dobrej woli i chęci pomagania – wyjaśniał kierownik biłgorajskiego Oddziału PCK, Edward Kurzyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Adrian Borowski dodaje, iż krwiodawcy z Majdanu Starego wzięli również udział w akcji #ChallengePomagam, który polegał na oddaniu krwi i wypiciu szklanki czerwonego barszczu ugotowanego przez lokalne gospodynie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O swoich motywacjach do oddawania krwi mówił w rozmowie jeden z krwiodawców, Marek Sprysak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas akcji krew oddało 53 krwiodawców, z 64, które zadeklarowały chęć oddania krwi. Organizatorami akcji byli Parafia pw. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym, Biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe