76. rocznica Bitwy pod Osuchami

  • 29.06.2020, 17:12
  • Joanna Ferens
76. rocznica Bitwy pod Osuchami
Na cmentarzu w Osuchach odbyły się (28.06) główne uroczystości rocznicowe upamiętniające partyzantów, którzy zginęli w największej bitwie partyzanckiej w Polsce.

Wydarzenie rozpoczęło się od Eucharystii, której przewodniczył proboszcz parafii w Łukowej, ks. Waldemar Kostrubiec. Kapłan nawoływał do modlitwy za poległych, a także o pokój na świecie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rys historyczny bitwy pod Osuchami przedstawił wójt Gminy Łukowa, Stanisław Kozyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczne uroczystości ze względu na pandemię odbyły się bez imprez towarzyszących. Na zakończenie przy pomniku upamiętniającym bohaterskich partyzantów zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Organizatorzy, wspólnie z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przygotowali wystawę historyczną w Domu Pamięci.

Joanna Ferens

Zdjęcia (41)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe