Biłgoraj. Odpust u św. Marii Magdaleny

  • 19.07.2020, 16:50
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Odpust u św. Marii Magdaleny
W najbliższą środę, 22 lipca, w diecezjalnym sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbędą się coroczne główne uroczystości odpustowe ku czci Patronki.

Na wydarzenie zaprasza kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tradycyjnie, w przeddzień odpustu parafianie i goście będą modlić się w intencji zmarłych parafian, zostanie również poświęcona karawaka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto w dniu odpustu o godz. 18:00 zostanie odprawiona msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny, podczas której młodzież z rąk ks. biskupa przyjmie sakrament bierzmowania.

Warto dodać, że sanktuarium św. Marii Magdaleny jest jedynym udokumentowanym miejscem objawień tej Świętej na świecie. W miejscu, gdzie objawiła się św. Maria Magdalena stoi kapliczka, w której znajduje się studnia z cudowną wodą. W sanktuarium znajdują się również relikwie Patronki pozyskane z Mediolanu i ziemia z Magdali.

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe