Biłgoraj. Z wdzięczną pamięcią dla wychowawcy młodzieży

  • 26.07.2020, 21:26
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Z wdzięczną pamięcią dla wychowawcy młodzieży
W kościele św. Jerzego w Biłgoraju upamiętniono (26.07) śp. ks. Aleksandra Furmanika, który przez 25 lat był rektorem biłgorajskiego ‘Kościółka’.

Był on również niezłomnym głosicielem Prawa Bożego w czasach zniewolenia komunistycznego i wychowawcą młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju.

Osobę ks. Furmanika przybliżał na początku mszy św. ks. proboszcz Stanisław Budzyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Musimy dziś modlić za naszą Ojczyznę, aby była Polską, o którą walczył ks. Aleksander Furmanik – apelował w kazaniu ks. Stanisław Góra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii została uroczyście poświęcona tablica upamiętniająca osobę i zasługi ks. Aleksandra Furmanika będąca wyrazem wdzięczności wychowanków i wiernych ‘Kościółka’. Tablica znajduje się w nawie głównej świątyni, pod chórem.

Joanna Ferens

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe