Śladami biłgorajskich Żydów

  • 09.08.2020, 15:08
  • Joanna Ferens
Śladami biłgorajskich Żydów
Tradycyjnie przy ławeczce Isaaca Bashevisa Singera rozpoczął się (09.08) coroczny spacer śladami biłgorajskich Żydów. Podczas dwugodzinnego zwiedzania miasta uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać historię biłgorajan wyznania mojżeszowego, którzy niegdyś tutaj żyli, mieszkali i pracowali.

Niestety, miejsca związane z biłgorajskimi Żydami to w tym momencie w większości tylko historia – tłumaczył w rozmowie przewodnik spacer, historyk i regionalista z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Tomasz Brytan:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Historia biłgorajskich Żydów zakończyła się w roku 1943, kiedy to gestapo zlikwidowało prowizoryczne getto, a Żydów rozstrzelano lub wywieziono do obozu koncentracyjnego w Bełżcu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spacer śladami biłgorajskich Żydów to jeden z elementów Festiwalu Kultur, który miał miejsce w Biłgoraju od piątku, 7 sierpnia.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe