Rocznica poświęcenia katedry zamojskiej

  • 18.11.2016, 08:30
  • Małgorzata Sobczuk
Rocznica poświęcenia katedry zamojskiej Wiesław Lipiec
18 listopada 1637 r. bp Jan Chrzciciel Zamoyski, biskup bakowski, z upoważnienia Remigiusza Koniecpolskiego, bpa chełmskiego dokonał poświęcenia kościoła katedralnego w Zamościu. Fundatorem świątyni był Hetman Wielki Koronny Jan Zamoyski, założyciel Zamościa.

W tym roku został wznowiony album prezentujący katedrę zamojską i jej charakterystyczne zabytki. Proboszcz katedry ks. prał. Adam Firosz w rozmowie z Małgorzatą Godzisz wskazał na zmiany jakie dokonały się w świątyni w ostatnich latach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdjęcia wykonał ceniony zamojski fotograf Wiesław Lipiec. Zdaniem autora albumu, trzeba ogromnego wysiłku i przygotowania by pokazać prawdziwe piękno katedry.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tytuł katedry uzyskał ten kościół, zwany przez wieki kolegiatą, wraz z ustanowieniem Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej 25 marca 1992 r. Nowy album „Katedra w Zamościu” jest do kupienia w sklepie parafialnym w cenie 60 zł. A już dziś w rocznicę poświęcenia świątyni o godz. 18:00 rozpocznie się na naszej antenie transmisja mszy św. z katedry zamojskiej.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (47)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe