Tarnogród. 81. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej

  • 27.09.2020, 20:32
  • Joanna Ferens
Tarnogród. 81. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej
Religijno-patriotyczne uroczystości upamiętniające 81 rocznicę wydarzeń w Bramie Korchowskiej odbyły się (27.09) w Tarnogrodzie.

Rozpoczęły się od przybliżenia historii z 28 września 1939 roku, kiedy to żołnierze Ośrodka Zapasowego 14 Dywizji Piechoty Armii ‘Poznania’ zostali podstępnie otoczeni i rozbrojeni przez Sowietów przy pomocy tarnogrodzkich Żydów. Historię tę przybliżyła emerytowana nauczycielka z Tarnogrodu, Joanna Bartosz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W intencji poległych w obronie Ojczyzny została odprawiona msza św., której przewodniczył proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, ks. dziekan Jerzy Tworek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnogrodzie, Dariusz Dołomisiewicz podkreślał, iż naszym najważniejszym obowiązkiem wobec obrońców Ojczyzny jest pamięć:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Samarytanka Iga Serek z Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerskiej ‘Agape’ wyjaśniała, dlaczego harcerki biorą udział w takich wydarzeniach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii uczestnicy wydarzenia przeszli pod pomnik w Bramie Korchowskiej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Joanna Ferens

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe