Niedokończone msze wołyńskie w Tyszowcach

  • 02.10.2020, 13:56
  • Ewa Monastyrska
Niedokończone msze wołyńskie w Tyszowcach
W najbliższą niedzielę, 4 października, w Tyszowcach odbędzie się wydarzenie historyczno-społeczno-kulturalne, upamiętniające 77-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach.

W ramach spotkania odbędzie się wernisaż wystawy 'Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego - ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej', promocja książki 'Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu' oraz prelekcja profesora Adama Kulczyckiego. Prelegent przypomniał historię mordu na Wołyniu oraz w Polsce dokonanego przez UON-UPA.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie ma na celu upamiętnienie ofiar oraz przekazywanie historii przyszłym pokoleniom.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie poprzedzi msza święta o godzinie 9:30 sprawowana w kościele parafialnym w Tyszowcach

 

Ewa Monastyrska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe