Biłgoraj. Spotkanie formacyjne dla kapłanów

  • 05.10.2020, 21:39
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Spotkanie formacyjne dla kapłanów
W kościele św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyło się (05.10) spotkanie formacyjne dla kapłanów z dekanatów Biłgoraj Północ, Biłgoraj Południe, Józefów i Tarnogród. Spotkanie to rozpoczęło cykl spotkań w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Ojciec duchowny kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Krzysztof Portka w rozmowie wyjaśniał, czemu mają służyć tego typu spotkania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Formacja jest niezwykle ważna w życiu kapłana – dodał ks. Portka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O znaczeniu spotkań mówił także dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, ks. dr Piotr Brodziak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Brodziak podczas konferencji formacyjnej zwrócił szczególną uwagę na kreatywność w katechezie i duszpasterstwie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Proboszcz parafii w Górecku Kościelnym, ks. Jarosław Kędra wyjaśniał, iż takie spotkania pogłębiają przede wszystkim więź kapłana z Panem Bogiem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie konferencje wygłosili ks. Krzysztof Portka i ks. Piotr Brodziak. Kolejne spotkania dla kapłanów odbędą się w kościele św. Michała Archanioła w Zamościu (06.10), w kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie (07.10), w kościele pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim (08.10) i ostatnie, 9 października w konkatedrze w Lubaczowie.

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe