XX Dzień Papieski w Lubaczowie

  • 13.10.2020, 08:41
  • Ks. Mariusz Pastuszak
XX Dzień Papieski w Lubaczowie Ks. Mariusz Pastuszak
Pod hasłem „Totus Tuus” obchodzono (11.10) w Lubaczowie i na całym świecie XX Dzień Papieski.

Tego Dnia, w lubaczowskiej Konkatedrze, uroczystości rozpoczęły się Eucharystią o godzinie 11.00, której oprawę muzyczną przygotował zespół „Cztery Pory Roku” z Oleszyc. Podczas Mszy Świętej wybrzmiały bardzo mocno słowa papieskiego zawierzenia Maryji. W wygłoszonej homilii słowa te przypomniał, kapelan Hufca ZHP w Lubaczowie, Ksiądz Michał Moń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Natomiast o godzinie 20.00 pod krzyżem papieskim przy stadionie miejskim w Lubaczowie, odbył się Apel Papieski przeplatany fragmentami z wypowiedzi Św. Jana Pawła II.
Miejsce tego Apelu przypomina obecność Świętego Jana Pawła II w Lubaczowie w 1991 roku, podkreśla Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecne kultywowanie pamięci o obecności Świętego Jana Pawła II w Lubaczowie, jest bardzo istotne dla następnych pokoleń.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Po wysłuchaniu słów Papieża, odczytanych przez Rycerzy Kolumba, przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Następnie wszyscy zebrani, modląc się modlitwą różańcową, wyruszyli Drogą Papieską do Sanktuarium, gdzie nastąpił Apel Jasnogórski.
Później całe zgromadzenie przeszło pod pomnik Świętego Jana Pawła II znajdujący się przy kościele Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, aby tam w godzinie śmierci Papież, uczcić tego wielkiego Świętego modlitewną ciszą.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe