Nowi ministranci w Tereszpolu

  • 14.10.2020, 15:45
  • Joanna Ferens
Nowi ministranci w Tereszpolu fot. Julia Pawluk, Elżbieta Olekszyk
W niedzielę, 11 października w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Tereszpolu do grona Liturgicznej Służby Ołtarza dołączyło 32 nowych ministrantów

Podczas mszy św., której przewodniczył ks. Arkadiusz Jakubczak, specjalnym obrzędem chłopcy zostali pobłogosławieni do pełnienia zaszczytnej funkcji ministranta w parafialnym kościele. Po uroczystej przysiędze rodzice nałożyli komże chłopcom, które mają symbolizować czystość serca i ducha.

 

Kandydaci po ponad rocznym  przygotowaniu pod opieką ks. Arkadiusza Jakubczaka, po raz pierwszy mieli okazję spełniać posługę przy Ołtarzu Chrystusa jako ministranci. Po uroczystości rodzice przygotowali poczęstunek dla nowo przyjętych ministrantów, rodzin i zaproszonych gości.

 

To pierwsza tak piękna uroczystość w naszej parafii i jesteśmy wdzięczni ks. Arkadiuszowi za zaangażowanie, jakie włożył w przygotowanie chłopców do służby Bogu. Obecnie w parafii w Tereszpolu jest 6 lektorów i 32 ministrantów.

 

/Inf. nadesłana. Elżbieta Olekszyk/

Fot.  Julia Pawluk, Elżbieta Olekszyk

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe