Dzień Białej Laski

  • 15.10.2020, 07:51 (aktualizacja 15.10.2020, 08:02)
  • Anna Niderla-Kudach
Dzień Białej Laski
15 października obchodzimy Międzynarodowym Dzień Białej Laski, który ma zwrócić uwagę na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących.

Osoby z dysfunkcją wzroku chcą uczestniczyć w codziennym życiu w pełni swoich możliwości i talentów, bez koniecznego zdawania się na cudzą wrażliwość i współczucie. Mają rodziny, prowadzą firmy, spełniają swoje marzenia, np. o tym, by grać w tenisa lub żeglować. O swojej pasji mówi Robert Zarzecki z Fundacji „Widzimy Inaczej”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biała laska to międzynarodowy symbol osób niewidomych i niedowidzących. Dzięki niej miliony osób z dysfunkcją wzroku może normalnie funkcjonować i wykonywać podstawowe czynności życia codziennego m.in. chodzić na spacery, robić zakupy czy podróżować komunikacją miejską. Zdarza się, że potrzebują naszej pomocy. Ale pomagajmy z głową i nienachalnie – podpowiada Robert Zarzecki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzień Białej Laski obchodzony jest na świecie od 1964 roku, w Polsce od 1993 roku.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe