Dzień Dziecka Utraconego

  • 15.10.2020, 07:54
  • Anna Niderla-Kudach
Dzień Dziecka Utraconego pixaby
W Polsce 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.

Od 1988 na świecie i od 2004 roku w Polsce 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W Stanach Zjednoczonych, skąd wywodzi się idea tego dnia, nosi on nazwę Dnia Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych. Na mocy wiary ufamy, że te dzieci są w Niebie – mówi ks. Maciej Lewandowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto pamiętać, że dzieci, które się jeszcze nie urodziły lub zmarły przedwcześnie mogą orędować przed Bogiem za swoimi bliskimi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówienie o utracie dziecka nienarodzonego jest trudne. Ludzie zwykle nie mają pojęcia, jak reagować, więc np. umniejszają czyjeś cierpienie, czy bagatelizują je. Utrata dziecka zawsze jest osobistą tragedią rodziców, dlatego najlepiej wspierać ich przede wszystkim obecnością i gotowością pomocy. Rodzice nie oczekują wtedy dobrych rad, ani tanich pocieszeń.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rodzice w czasie żałoby potrzebują modlitwy – dodaje ks. Lewandowski i zaprasza do wspólnej modlitwy w Dniu Dziecka Utraconego, 15 października, do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy z duszpasterzem rodzin diecezji zamojsko-lubaczowskiej w czwartek (15.10) o godz. 8.40 i 15.40 oraz na naszej stronie internetowej.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe