Piłsudski. Portret przewrotny - książka Macieja Gablankowskiego

  • 10.11.2020, 10:30
  • Łukasz Kot
Piłsudski. Portret przewrotny - książka Macieja Gablankowskiego
Biografia niezwykle błyskotliwa i inspirująca do niekończących się historycznych dyskusji

14 października miała miejsce premiera książki ,,Piłsudski. Portret przewrotny” autorstwa Macieja Gablankowskiego. ,,W książce Maciej Gablankowski rozprawia się z najczęściej powtarzanymi mitami na temat Marszałka i prezentuje zupełnie inne spojrzenie na tę genialną, choć skomplikowaną i kontrowersyjną postać. To sprawia, że otrzymujemy biografię niezwykle błyskotliwą i inspirującą do niekończących się historycznych dyskusji” – czytamy w opisie książki przygotowanym przez wydawnictwo ZNAK.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatnich latach powstało kilka biografii Józefa Piłsudskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To nie przypadek, że Maciej Gablankowski  z wykształcenia historyk i amerykanista, z zawodu wydawca, redaktor i menedżer wziął na warsztat pisarski postać Józefa Piłsudskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o książce ,,Piłsudski. Portret przewrotny” autorstwa Macieja Gablankowskiego możecie państwo posłuchać w dzisiejszej audycji Rozmowa Dnia o 8.40 i 15.40 na antenie Katolickiego Radia Zamość oraz na stronie radiozmaosc.pl.

 

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe