Obłóczyny alumnów III roku WSD

  • 12.11.2020, 16:14 (aktualizacja 13.11.2020, 17:23)
  • Joanna Suszko
Obłóczyny alumnów III roku WSD fot. WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - facebook
W najbliższą sobotę (14.11) podczas Eucharystii sprawowanej w zamojskiej katedrze o godz. 10:00 czterech alumnów III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przyjmie strój duchowny.

Uroczystości przewodniczył będzie ksiądz biskup Mariusz Leszczyński.

W czasie Eucharystii ksiądz biskup pobłogosławi sutanny, a alumni w obecności wspólnoty seminaryjnej i najbliższej rodziny po raz pierwszy publicznie ubiorą szatę duchowną. Z uwagi na limit obecności wiernych w kościele liczba uczestniczących w uroczystości ograniczona będzie tylko do zaproszonych gości. Wszyscy jednak będziemy mogli uczestniczyć w tej Mszy świętej za pośrednictwem Katolickiego Radia Zamość lub kanale zamojskiej katedry w serwisie YouTube. Przypomnijmy, Msza święta rozpocznie się o godz. 10.00.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe