Biłgoraj. Odpust u Chrystusa Króla

  • 22.11.2020, 17:08
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Odpust u Chrystusa Króla
W niedzielę, 22 listopada obchodziliśmy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Przypada ona w ostatnią niedzielę roku liturgicznego i ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia - wszechświata. Chrystus jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem, a Jego władza i panowanie nie wynika z dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności.

Tego dnia parafia Chrystusa Króla w Biłgoraju przeżywała główne uroczystości odpustowe, którym przewodniczył notariusz Kurii Diecezjalnej w Zamościu, ks. Zygmunt Jagiełło. W homilii podkreślał, że Chrystus Król uczy nas pokory i zawsze, jak dobry Pasterz szuka zagubionych owiec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za wspólną modlitwę dziękował ks. proboszcz Józef Michalik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na pandemię nie odbyła się tradycyjna procesja wokół świątyni, na zakończenie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiono litanię do Chrystusa Króla oraz akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Joanna Ferens

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe