Biłgoraj pamięta o powstańcach

  • 24.01.2021, 18:21
  • Joanna Ferens
Biłgoraj pamięta o powstańcach
W 158 rocznicę wybuchu powstania styczniowego mieszkańcy Biłgoraja zgromadzili się (23.01) w sanktuarium św. Marii Magdaleny na uroczystościach upamiętniających bohaterów z 1863 roku.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św., na której wszystkich zebranych witał ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Witold Batycki w okolicznościowej homilii tłumaczył, iż musimy każdego dnia dziękować tym wszystkim, którzy oddali swoje życie w obronie naszej wolności:

loadingŁaduję odtwarzacz...

158 lat temu, w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku powstańcy zgromadzili się właśnie na wzgórzu w Puszczy Solskiej, dlatego czuliśmy, iż upamiętnienie tego miejsca jest naszym obowiązkiem – podkreślał Henryk Grabias ze Społecznego Komitetu Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy poprzez pamięć o takich rocznicach dać przykład naszej młodzieży – zaznaczał Stanisław Schodziński z Akademii Myśli Chrześcijańskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy symbolicznym pomniku-kamieniu upamiętniającym powstańców i walecznych ojców franciszkanów.

Joanna Ferens

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe